Тема футбольних фанів не покидає сторінки нашого клубного блогу. Черговою подією стала бійка та безлади на матчі дніпропетровського «Дніпра» та харківського «Металіста» 9 квітня цього року. Завершилось без жертв, хоча постраждалими виявились бійці міліцейського спецназу «Беркут». Детальна інфо за цим посиланням http://tyzhden.ua/News/47129 .
Офіційна заява одного з керівників руху дніпропетровських ультрас нагадує мені хоча б епіграф до заголовка підпільної газети більшовиків «Іскра»: «Наша скромна праця не пропала. Із іскри полум’я повстало» (переклад автора зі складної рос. мови). А підсумок заяви у стилі: «Невинуваті ми - вони (харків'яни) самі приїхали». Добре, що після хуліганських дій та бійки, знайшлась мудра голова, яка хоча би спромоглась щось пояснювати. Для людини, яка для себе розібралась з явищем ксенофобії, на своєму прикладі змогла відчути його прояви під час виборів у Луганську, коли, почувши українську мову, наштовхувався на вороже «бандерівці», дивно звучать слова представника ультрас про давнє і непримиренне ворогування між фанами «Дніпра» і «Металіста». Атмосфера стереотипів та ворожнечі - «Вони чужі, фани чужої команди, мешканці чужого міста» просякає всю «творчість» цих молодих людей. Це можна побачити тут http://ura-inform.com/sport/2012/04/10/draka-mezhdu-fanatami-metallista-i-dnepra-video
Влада взялась не на жарт серйозно за фанів. Міністерство внутрішніх справ внесло до бази даних проблемних вболівальників 1 тис. 218 українців. Про це Інформаційному центру «Україна-2012» повідомили в Управлінні зв’язків із громадськістю МВС України. Про це читайте тут http://tyzhden.ua/News/39207. Скільки ж ще фанів потраплять у цей список, то покаже час. Відомо, що ці 60 молодиків, яких «прийняла» дніпропетровська міліція, будуть там точно.
Однак це лише косметичні міри, які порушують права громадян, на кшталт того, що згідно з якимось списками можуть організовано вивозити за межі міст під час Євро-2012 бомжів, ультрас, членів симпатичної організації «Фемен» чи ще когось, хто псуватиме імідж Україні. Головне, щоб не потрапили до списків МВС і блогери. Цікаво, як міліція не додумалась притягувати фанів до відповідальності за незрозумілі чиновникам шрифти їх надписів у підтримку своїх команд згідно з жартівливою постановою Кабміну від 29 березня 2012 р., про яку написали на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини (читати тут http://helsinki.org.ua/index.php?id=1333256716) Робота по зниженню насильницьких і протестних настроїв серед груп організованих фанатів футбольних команд не може бути побудована з позиції адміністративно-силового регулювання, та й ще в такому короткому проміжку часу. Це мають бути спільні зусилля як влади, спортивних олігархів та їх найманців-гравців, так і самих фанатів. Але ці зусилля повинні готуватись у сприятливому фоні стабільного суспільства, де права та закони цінуються всіма – від мільйонера до безпритульного жебрака, а не радянськими методами закручування гайок на фоні зростання в Україні протестних настроїв серед її громадян.
Немає коментарів:
Дописати коментар