понеділок, 30 січня 2012 р.

Расизм у дії – влада України «доборолась» з правами людини


У заголовку статі немає помилки, саме з правами людини бореться українська влада. Політичні і судові переслідування, соціальні утиски, економічні санкції, плановані провокації. Це лише явні методи цієї боротьби з нашими правами.
Демократія міцнішає! Покращення вже сьогодні! Демократія і справді стає якоюсь залізною. І цією залізякою влада нам б’є по голові. Але не тільки влада стає «залізно демократичною», змінюються і люди у бетонноголовий бік. Прикладом цього є свіжа публікація у останній випуску «Нової Тернопільської газети», яка здивувала читачів першою шпальтою, де розмістили величезне фото з зображенням мавп, одна з яких обіймає білявку. Зміст заголовка був «вершиною» журналістського професіоналізму – «Біля «Орнави» лилася «чорна» кров… Араби з неграми билися за наших курвів».Дивитись фото з "Нової газети"
 Цивілізований світ ця стаття вже «порвала». А що, ми можемо! Є ще порох у порохівницях. Про її зміст та реакцію Європи всі зможуть прочитати самі ось тут… http://facenews.ua/29085/ternopolskaja-gazetenka-proslavilas-na-ves-mir-izobraziv-afrikantsev-pod-vidom-obezjan.html або http://newsru.ua/ukraine/30jan2012/tarnapol.html
Редактор "Нової тернопільської газети" Микола Мартинчук заявив, що не вважає цю статтю образливою і не бачить в ній порушення журналістських стандартів та етики. Я ж хотів би підняти ось які проблеми нашого суспільства і журналістики зокрема, пов’язані з цим. 
Ну, по-перше, повальне нехтуваннями законів та прогнилість корупційного чиновництва. Кожний мент (зверну увагу на свою не нормативність лексики даного слова та його негативістське звучання) з українця здере за якесь там хуліганство в гривнях 50-100 на місці, дасть копняка та відпустить на місці. Швидкість українського правосуддя в дії. Коли ж це буде араб або темношкірий мешканець африканського континенту, тут суми в голові захисника правопорядку замигають нулями в валюті та інших розмірів. І яке б міграційне законодавство не прийматимуть, нехтування законом на всіх рівнях суспільства – від президентів до бомжів призводитиме до маразму та бардаку, зокрема у сфері мігрантів та іноземців.
По-друге, «Нова газета» - це назва нова, а пісні старі? Якщо Ви «Нові», то приймайте стандарти сучасні, нові. В редакції не друкарські машинки ж стоять, а ноутбуки. Є й Інтернет, мабуть. І мобільний телефон в кишені. Сучасна ж людина редактор! Розміщувати фото людей без їх згоди – це що, по-новому, чи по-старому. Ні, друже редакторе, пане Мартинчук, побратиме Миколо, ні! Ти не просто образив, ти порушив право людини на недоторканість приватного життя!  Хоча фотоспостереження за діями осіб у громадських місцях без запису саме по собі не веде до втручання в приватне життя, проте публікація – це вже інша справа. Згідний, довести тяжко. Одначе, коли я з дітьми був у Канаді, де дуже багато в т.ч. і тернополян, і коли моя знайома українка захотіла надрукувати фото у статті, де описувалось наше перебування у Едмонтоні, вона змушена була подати редакторові місцевого видання мій письмовий дозвіл про друк фотографій моєї та дітей. Такі то нові стандарти журналістської етики!
І наостанок. Не лінуйтесь сміливо вказувати автора таких статей. А раптом цей «фахівець пера» буде закликаний до суду, де його навчать, як поважати закони України або принаймні спробують навчити.
Завершити ж хочу прикладом того, як діє право у Швейцарії, де наші олігархи тримають свої грошенята подалі від рідного народу.
У швейцарському кантоні Вале батьки учнів однієї зі шкіл зажадали змінити назву шкільної гри "Хто боїться чорної людини?", вважаючи, що вона ображає почуття темношкірого населення. Першим своє невдоволення висловив батько одного з учнів початкової школи в Монте Еді Путаллаз. Батько хлопчика поскаржився директору школи, який постановив змінити назву гри в хованки "Хто боїться чорної людини?" на "Вовк в овечій шкурі". Проте нещодавно вчитель фізкультури, пропонуючи пограти дітям у гру, знову використовував її стару назву. Пізніше директор школи пояснив, що заняття вів позаштатний співробітник школи, який не знав про директиву керівництва. Однак для сім'ї Путаллаз, що має афроамериканське походження, це стало останньою краплею. Батьки хлопчика звернулися до місцевого управління освіти із проханням видати офіційний указ про зміну назви гри у всіх школах кантону. "Я думаю, якби гра називалася "Хто боїться єврея? або "... гомосексуала?", реакція пішла б негайно", - зазначив голова сімейства. Втім, голова департаменту освіти Вале Жан-Франсуа Лові не погодився з батьками. "Чесно кажучи, це цілком нешкідлива гра", - сказав він. На даний час батьки чекають на рішення від управління освіти кантону, проте вже заявили, що якщо їхнє прохання не буде задоволене, вони мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини. Більше читайте тут: http://tsn.ua/tsikavinki/u-shveycariyi-gru-v-pizhmurki-nazvali-rasistskoyu.html
Можна говорити про перегинання палки у старій Європі, і те, і се. Заїжджена платівка ура-патріотів про толерантність і нетолерантність.  Я ж знаю одне най кричуще перегинання палки в Україні. Це просто плювок українцеві! Такий хороший і смачний. Це - суперсучасний стадіон у Донецьку, коли за кількасот метрів від нього пенсіонери не можуть купити собі ліків, щоб гідно без болів померти у хорошій лікарні. А деколи їм бракує і на хліб…
                                                                                                                                  С. Хараху 

Немає коментарів:

Дописати коментар